504 914 029

Stomatologia Dr Mróz

Stomatologia Dr Mróz

Stomatologia Dr Mróz

Stomatologia dziecięca – pedodoncja

 

Pierwszy kontakt ze stomatologiem jest dla dziecka dużym przeżyciem, które kształtuje jego późniejsze nastawienie do wizyt w gabinecie dentystycznym. Właściwe przygotowanie dziecka do pierwszej wizyty u dentysty oraz prawidłowy jej przebieg to niezwykle ważne czynniki kształtujące późniejszą postawę dziecka wobec leczenia stomatologicznego.

 

Regularne wizyty u dentysty powinny rozpoczynać się dość wcześnie. Poleca się nawet, by pierwsza wizyta miała miejsce już około pierwszego roku życia dziecka, tj. po ukazaniu się pierwszych zębów. Wówczas poza sprawdzeniem, czy rozwój twarzy i jamy ustnej postępuje w prawidłowy sposób, rodzice otrzymują wskazówki dotyczące diety i pielęgnacji wyrzynających się zębów mlecznych.

 

Prawidłowe leczenie stomatologiczne małych dzieci jest trudne i stanowi bardzo duże przeżycie zarówno dla dziecka jak i jego rodziców. Tak więc już od najmłodszych lat powinniśmy zapoznawać dzieci z przyborami do higieny jamy ustnej oraz przyzwyczajać do warunków nowoczesnego gabinetu stomatologicznego poprzez wizyty adaptacyjne.

 

Dlaczego warto dbać o zęby mleczne ?

  • Mając zdrowe zęby dziecko prawidłowo żuje, co wpływa na dalsze trawienie pokarmu.
  • Zapewniają miejsce dla uzębienia stałego i stymulują prawidłowy rozwój kości szczęk i mięśni twarzy.
  • Pomagają w uczeniu się mowy.
  • Nadają twarzy ładny wygląd i sprzyjają swobodnemu uśmiechowi, który również dla dzieci jest ważny.
  • Zdrowe uzębienie stwarza zdrowe środowisko dla uzębienia stałego.
  • Stany zapalne w kości pod zębami mlecznymi mogą doprowadzić do uszkodzenia zawiązków zębów stałych.

Lakierowanie zębów

Lakierowanie zębów polega na pokryciu dokładnie oczyszczonych wszystkich powierzchni wszystkich zębów zarówno mlecznych, jak i stałych, preparatami (lakierami) zawierającymi fluor. Dzięki temu stają się one mniej podatne na próchnicę. Lakier utrzymuje się na powierzchniach zębów od kilku godzin do kilku tygodni, zapewniając lepsze wchłanianie jonów fluorowych do szkliwa zębów.
Zabieg wykonuje się 2-4 razy w roku, najlepiej wiosną i jesienią, w celu zapobiegania próchnicy u dzieci, remineralizacji (naprawy) ognisk próchnicy początkowej i przebarwień, zapobiegania próchnicy wokół wypełnień, czy w trakcie leczenia ortodontycznego aparatami stałymi i ruchomymi.
Jeżeli skutecznie zadba się o zęby dzieci, zaoszczędzi się im w przyszłości wielu niemiłych doznań. Ustrzeże je to przed skomplikowanym, długotrwałym i kosztownym leczeniem w życiu dorosłym.

 

KONTAKT

Prywatny Gabinet Stomatologiczny
lek.dent. Stanisława Mróz
ul. Różana 8
23-400 Biłgoraj

Forma prawna: Działalność gospodarcza

drmroz24@poczta.fm

kom. 504 914 029
Kontakt z lekarzem prowadzącym 846 862 162
Kontakt stacjonarny (84) 686 21 62
For Foreigners +48 504 914 029

REGON: 950010773

NIP: 9181163123