504 914 029

Stomatologia Dr Mróz

Stomatologia Dr Mróz

Stomatologia Dr Mróz

Stomatologia zachowawcza

 

 

 

Stomatologia zachowawcza to termin jakiego używają dentyści wyjaśniając sposób w jaki zastąpią brakujące lub uszkodzone zęby. Wypełnienia, korony, mosty i implanty to najczęściej wykorzystywane możliwości w stomatologii zachowawczej. Celem jest przywrócenie naturalnego uśmiechu i zapobieganie schorzeniom jamy ustnej.

Dlaczego zabiegi stomatologii zachowawczej są tak ważne ?

  • Wypełnianie pustych przestrzeni w jamie ustnej umożliwia zachowanie właściwego ustawienia zębów.
  • Zastąpienie zębów ułatwia utrzymanie dobrych nawyków higieny jamy ustnej zapobiegających narastaniu płytki nazębnej i związanych z tym kłopotów.
  • Utrata zębów może wpływać na stan zdrowia, wygląd i samoocenę pacjenta.

Wypełnienia

Najczęstszym sposobem leczenia ubytków jest usunięcie przez dentystę zmian próchniczych i wypełnienie zęba jednym z dostępnych materiałów. Do nowoczesnych materiałów wypełniających należą  porcelana, tworzywa sztuczne lub żywice kompozytowe w kolorze zęba.

Korony

Korona to nakładka w kształcie zęba nakładana na jego pozostałości. Jest używana w celu wzmocnienia i ochrony struktury zęba. Korona to idealne rozwiązanie dla osób ze złamanymi zębami lub dużymi ubytkami.

Mosty

Most dentystyczny łączy luki powstałe na skutek utraty zębów. Na każdym z końców mostu zamontowana jest korona, która służy jako zakotwiczenie sztucznego zęba lub zębów położonych pomiędzy koronami i wypełniających lukę. Most pomaga zapobiegać przesuwaniu się zębów i nie różni się od zębów naturalnych.

Implanty dentystyczne

Implanty dentystyczne stosuje się w celu zastąpienia brakujących zębów. Jego części składowe to metalowy trzpień i sztuczny ząb, podobny do korony. Implant dentystyczny wygląda i zachowuje się jak ząb naturalny.

 

KONTAKT

Prywatny Gabinet Stomatologiczny
lek.dent. Stanisława Mróz
ul. Różana 8
23-400 Biłgoraj

Forma prawna: Działalność gospodarcza

drmroz24@poczta.fm

kom. 504 914 029
Kontakt z lekarzem prowadzącym 846 862 162
Kontakt stacjonarny (84) 686 21 62
For Foreigners +48 504 914 029

REGON: 950010773

NIP: 9181163123